Co nabízím...

Jakákoliv masáž uvedená níže (kromě aromaterapeutické - v mém případě relax, která je lehčí v tlaku, a i tím zaměřená více na psychickou pohodu člověka a  kromě balneoterapie), stimuluje lokální lymfatické dráhy, kterými jsou odplavovány odpadní látky a kyselina mléčná ze svalů, a podporuje cévní systém. Také stimuluje prokrvení těla a tím přívod kyslíku a živin do tkání, pomáhá odstranit zplodiny látkové výměny. Kladně působí na nervový systém a na psychiku, zbavuje stresu a napětí...

Po každé masáži je velice důležité dostatečně pít, aby se napomohlo odplavení toxinů z těla díky zmobilizovanému lymfatickému systému!

(Před tím, než se rozhodnete podstoupit danou masáž, prosím, přečtěte si záložku "kontraindikace")

Masáž - KLASICKÁ / RELAX / AROMATERAPEUTICKÁ

 
 Klasická masáž    

Klasická masáž patří mezi manuální relaxační techniky s okamžitým účinkem. Odstraňuje únavu, ochablost, ztuhlost, zkrácení a bolestivost svalstva, napomáhá k uvolnění napjatého svalstva. Dokáže účinně pomoci k úlevě svalů. Masáž se provádí vydatnějšími a tvrdšími hmaty. Napomáhá vstřebávání výronů a otoků, odstraňuje bolest. Je určena osobám, které zatěžují nebo zatížili svůj organismus jednostranně, čímž dochází ke zkracování šlach a zatuhnutí svalů. Nemají dostatek aktivního pohybu, mají sedavé zaměstnání , unaví se při sezónních činnostech (hrabání listí, pletí,...).Masáž napomáhá zvyšovat svalovou výkonnost, rozrušovat svalové zatvrdliny i srůsty, podílet se na vyrovnávání následků způsobených přetěžováním a nesprávným držením těla, pomáhá mechanicky odstraňovat zrohovatělé buňky pokožky, prokrvovat kůži a podkoží a zlepšit jejich zásobování živinami a kyslíkem, utužovat organismus a stimulovat jeho imunitní systém. Doporučuje se i při stavech po fyzickém vyčerpání

Pozn. 1) Při této masáži používám standardně hmaty breussovy masáže a po dohodě s klientem mohu obratle natírat třezalkovým olejem, a dle přání mohu přiložit hedvábný papír - viz info níže.

Pozn. 2) Dle potřeb kombinuji tuto masáž s bambusovými tyčemi a/nebo baňkami.

Pozn. 3) Tuto masáž Mohu nabídnout i ve formě masáže tzv. RELAX , která je jemnější a relaxační.

Pozn. 4) Tato masáž v podobě "RELAX"  je zároveň aromaterapeutická.

 

Breussova masáž 

Breussova masáž je účinná a jemná metoda působící na nervový systém a pohybový aparát. Metoda spočívá i intenzivním vtíráním masážního třezalkového oleje po celé délce páteře, důraz je kladen na postižená místa. Meziobratlové ploténky díky masážnímu oleji ,,nabobtnají,, a obratle se pak lépe vyrovnají do správné polohy. Použitím speciálních hmatů a působením oleje dochází k lepšímu okysličení tkáně obratlů,  odplavování škodlivin v krví a stimulaci nervových vláken, vedoucích z páteře. Po masáži se přiloží podél celé páteře hedvábný papír na dobu 5-10minut, pro odstranění (vysátí) nečistot z plotének. Třezalka působí antidepresivně, je protizánětlivá, zlepšuje krevní oběh, látkovou výměnu, regeneruje meziobratlové ploténky.

Masáž je vhodná i u starých lidí, dokonce i při prokázané osteoporóze, při roztroušené skleróze, i jako prevence onemocnění páteře. 

! Upozornění: U citlivých lidí se světlou pletí může hypericin, který třezalka obsahuje, vyvolat fotosenzibilitu po pobytu na slunci, jejímž projevem je svědění nebo skvrny na kůži. Proto není vhodné po masáží třezalkovým olejem chodit na slunce. 

 

 

Lifting - vyhlazovací masáž obličeje

Nová metoda vyhlazování obličeje s okamžitým účinkem. Můžeme směle říci, že téměř nahrazuje lifting jako operační zákrok, při kterém se provádí napínání pokožky. Tato masáž je oblíbená pro ihned viditelné účinky. Zaměřuje se na mimické svaly obličeje s hloubkovými a detoxikačními účinky. Zeslabuje příčiny vzniku vrásek a přispívá k lepšímu vyživování pokožky i samotných svalů,  zpomaluje stárnutí pleti, zvyšuje pružnost pokožky. Dokáže nejen krásně vypnout pokožku, ale i navodit pocit pohody a harmonie. Účinek je zřejmý ihned po provedení masáže. Masáž je hluboce relaxační. Doporučuje se min. 45 min , více jak 60minut není nutné.

Pro tuto masáž používám základní rostlinný olej a dokápávám éterickými oleji a speciálním sérem.

Tato masáž je zbytečná u mladých žen. Doporučuji minimálně od 30ti let a je vhodná i pro muže ! :)

Pozn: Tuto masáž mohu též zkombinovat s nanesením masky po samotné masáži, umocní se tak ještě vypínací efekt a pokožka je krásně vyživená . Viz Balneo pleťové terapie

 

 

Masáž bambusovými tyčemi (provádím jako součást klasické masáže)

Jedná se o vysoce účinnou proceduru. Je skvělá v boji proti ztuhlým svalům a dokáže pomáhat proti celulitidě. Při bambusové masáži se pracuje s tlakem a daným typem bambusové tyče. Masáž má výrazné drenážní účinky, dokáže zmírnit bolesti zad, ramen, zvyšuje flexibilitu svalů a kloubů, stimuluje lymfatický systém a zlepšuje krevní oběh.

Pozn: Nabízím tuto masáž v rámci klasické masáže dle potřeb a přání klienta

 

Masáž lávovými kameny (provádím jako součást klasické masáže)

 
Masáž lávovými kameny    

Masáž lávovými kameny (hladkými oblázky vulkanického původu) můžeme zařadit do skupiny tlakových, bodových masáží, při kterých se používá tlak na různých částech těla. Při masáži se používají nahřáté lávové kameny, které mají schopnost udržet v sobě delší dobu teplo. Uvádí se, že uvolňují některé anionty kovů, a že mají "sílu" odstraňovat negativní energii. Masáž je prováděna krouživými pohyby, tlakem a roztíráním. Masáž vydatně prohřívá, způsobuje opravdu hlubokový pocit relaxace a harmonizace těla. Bývá oblíbená spíše v zimních měsících, či chladnějším počasí.

 

Aromaterapeutická masáž

 
 Aromaterapeutická masáž    

Aromaterapeutická masáž je relaxační masáž, jednotlivé masérské hmaty jsou pomalejší a jemnější. Při masáži se používají rozličné aromatické oleje, které posílují účinky této masáže. Oleje, jež se při masáži používají, se dostávají dýcháním do organismu a kde rozvíjí své účinky. Zmírňují či odstraňují stres, zlepšují kvalitu spánku, posilují imunitní systém. Některé působí antisepicky, mohou tišit kašel, některé mírní bolest, zabraňují zánětům, jiné napomáhají např. zmírňovat křeče. Jedná se o jednu z nejpříjemnějších masáží. 

Pozn. Používám oleje té nejvyšší kvality, mají nádhernou vůni po daných bylinnách. Jakákoliv masáž , kterou u mně absolvujete, bude aromaterapeutická. Rozdíl je jen v tlaku, který je u aroma masáže jemnější a pomalejší - já nabízím tuto masáž jako součást masáže tzv. RELAX

 

Anticelulitidní masáž (provádím jako součást klasické masáže)

 
 Anticelulitidní masáž   

Anticelulitidní masáž je jednou z účinných metod při prevenci proti pomerančové kůži. Při masáži jsou používány speciální lymfatické a protiucelulitidové hmaty. Masáž se provádí na hýždích a zadní části dolních končetin. Má příznivý vliv na podkožní metabolismus, kdy dochází k lepšímu vstřebávání tuků a vyhlazování kůže. Anticelulitidní masáž rozpouští tukové buňky, ovlivňuje krevní oběh i stimuluje podkožní tukové struktury. Při této masáži se působí na hlouběji uložené tukové vrstvy s cílem tuto zbytečnou tkáň narušit a tím se zbavit celulitidy. Masáž se provádí vydatnějšími a hlubšími hmaty. Produkty, které se při této balneoterapii používají jsou pouze přírodního charakteru. Speciální byliny v produktech napomáhají redukovat tukové tkáně. Produkty krásně vyhladí a napínají pokožku.

Pro viditelné zlepšení je nutno absolvovat několik procedur v počátku častěji za sebou, min. 1-2x týdně v průběhu 4 týdnů, a poté se doporučuje pravidelné opakování min. 1x za měsíc.

 

Masážní baňkování (provádím jako součást klasické masáže)

 
    

Masážní baňkování je razantnější variantou masáže, kdy se podtlakem nasaje do baňky kůže s podkožím a provádí se krouživými pohyby masáž dané části těla nebo se baňka ponechává na jednom místě. Díky účinku baněk se masér dostane hlouběji pod tukovou vrstvu a ovlivní bolestivé potíže, které by se daly odstranit při klasické masáži o dost hůře. Dokáže pomoci od bolesti páteře a pohybového aparátu. Při této masáži ale mohou v některých případech vzniknout hematomy. Masírují se záda, šíje, zadní část nohou. Masážní baňkování nohou se používá především u ošetření celulitidy a je obzvláště vhodná pro silné osoby.

Pozn: Nabízím tuto masáž v rámci klasické/relax masáže dle potřeb a přání klienta.

 

Indická masáž hlavy       

 
 Indická masáž hlavy    

Indická masáž hlavy je ošetření dodávající energii horní polovině těla. Masáž začíná na horní polovině zad a postupuje různými typy masážních hmatů až k hlavě. Poté se masíruje samotná pokožka hlavy opět několika typy hmatů. Indická masáž hlavy zlepšuje prokrvení (obzvláště v lebce, kde může podpořit zdravý růst vlasů), může ulevit od bolesti hlavy ze stresu, zmírnění očního napětí, pomáhá při migrénách, problémech s dutinami, pomáhá ke koncentraci a jasnější mysli.

 

TĚLOVÉ TERAPIE:

Zábal proti křečovým žilám:

Zábal proti křečovým žilám je speciální terapie, která využívá prostředků, postupů a surovin po jejichž opakované aplikaci dochází ke zpevnění žilních stěn, zmírnění otoků, zlepšení průtoku krve  v žilách na nohou, zlepšení funkce žilních chlopní. Po terapii se obvykle dostavuje pozitivní pocit "lehkých nohou". Terapie působí jako prevence tzv. metliček a existující fialové metličky se stávají růžovější...

Terpaie je naprosto bezpečná, bez žádných vedlejších účinků.

Doporučená terapie pro zřejmý a rychlý účinek - 1x týdně - 1-2měsíce , poté 1x za 3-4 týdny.

!Upozornění : Během terapie může mít klient při zábalu pocit lehkého brnění, což způsobuje zvolený speciální olej. 

 

Detoxikační medový zábal a masáž:

Jedná se o silně detoxikační proceduru, z toho důvodu se zábal použije pouze na záda a plosky nohou. Během procedury se též použije speciální peeling, zábal trvá 20-30minut.

 

PLEŤOVÉ TERAPIE:

Všechny zábaly, které poskytuji, omlazují, vypínají, hydratují a rozjasní pleť. Jednotlivé uvedené terapie se jen mezi sebou liší uvedenými léčebnými účinky.  

Je zde nutné uvést, že někdy může klient cítit lehké pálení pleti, a někdy může nastat reakce (zčervenání) na aplikovanou terapii , resp. na některý z produktů (konrétně jíl, pudr, maska), kde jsou zastoupeny vyšší koncentrace léčivých bylin. Jsou tu 2 důvody pro tuto reakci. 1) Byliny spustí detoxikační proces 2) Může nastat alergická reakce na některou z bylin.

Pokud klient cítí pálení, obvykle do pár minut pálení ustane. Pakliže klientovi po aplikaci terapie pleť zčervená, je to krátkodobý stav, jež se zmírňuje či zklidní speciální květinovou vodou.

Dle zkušeností se také nabízí možnost, aplikovat masku (pudr, jíl) , jež poprvé může lehce pálit, podruhé a potřetí, a pleť již tuto masku (pudr, jíl) obvykle přijme bez problémů.

Každý klient je jiný a nezáleží jen na fyzických dispozicích ale také psychických a není v mých silách všechny tyto informace předem zjistit :(

Nicméně na základě osvědčených zkušeností se nestalo, že by klient měl jakkékoliv následky ! Naopak - pleť je vždy vyživená a vypnutá...

 

Pudrové masky :

Očištění obličeje (neodličují se oči). Nanesení masky (vyberte z jednoho druhy masky - viz níže), kdy se maska se skládá ze dvou částí - pudru a jílu. Nanesení a smytí - 2x 15-20min. Jedná se o léčebnou proceduru dle účinků viz níže, zároveň s kombinací jiných přípravků se vždy dostaví vypínací efekt !

 

Růže damašská :

- zlepšuje pružnost pokožky, zmírňuje její podráždění i záněty, tonizující

Vavřínová :

- těžké akné, zašedlá pleť, kuperóza, růžovka,  unavená pleť

Rozmarýnová:

- antiseptická, desinfekční, léčí akné, záněty, vřídkové komedony, ekzémy

Šalvějová:

- na ekzémy, kožní nemoci, vyrážky, hojí a dezinfikuje rány, pomáhá při nečisté pleti (černé tečky), pigmentových skvrnách

Pistacie lentiscus:

- má protiplísňové účinky, stahující účinky - při akné a rozšířených pórech, vhodná při kuperóze, lupénce, na bradavice, urychluje hojení ran

Černucha setá:

- ekzematický pokožka, kožní nemoci, lupénka, seborea, akné, vřídky, podrážděná či popálená pleť, vhodná na vrásky, a také otoky

(* Může se stát, že produkty speciálně např.bylinné pudry, potřebné pro pleťovou terapii, nebudu mít zrovna k dispozici. Z toho důvodu nebudu moci danou proceduru nabídnout. Na některé typy pudrů se čeká měsíce i roky, než dojde k jeho výrobě a poté distribuci a navíc, v těchto případech , i v omezeném množství. Proto prosím, abyste před objednáním pleťové terapie vždy zkonzultovali typ terapie, kterou byste rádi podstoupili, abyste nebyli vystaveni zbytečnému zklamání. Děkuji velice za pochopení.)

Krémové masky:

Očištění obličeje (neodličuji řasy), nanesení masky, smytí v trvání 10-15minut plus lifiting obličeje speciálními oleji .

Všechny masky mají vypínací a vyživovací efekt/vlastnosti. Jde jen o to, která vám bude nejpříjemnější :)

 

- Liftingová masáž + maska HAMMAM

(Výsledkem je zdravá a vitální pokožka, zvyšuje produkci kolagenu. Součástí je zelený, žlutý, růžový jíl, mandle, plátky růže aj.)

- Liftingová masáž + maska se 7 bylin

(součástí této masky jsou výtažky šafránu, růží, jasmínu...pleť vyživuje, hydratuje, pleť vypíná).

Hodí se i pro citlivou nebo aknózní pleť

- Liftingová masáž + jojobová maska

(Pozitivně působí na suchou, citlivou a kuperózní pleť! Je složena z bílého jílu, růžové vody, jojobové esence a oleje. Vhodná i pro mladistvou pleť. Výrazně regeneruje)

- liftingová masáž + maska Ghassoul s levandulí

(Ukliďnující, dezinfekční a výrazně hojivé účinky. Maska vhodná pro suchou, mastnou a aknózní pleť)